Jaunajā mācību gadā ASV darbību atsāk 16 latviešu skolas

http://www.alausa.org/media/img/logo.pngAtsākoties jaunajam mācību gadam, savu darbību pēc vasaras atvaļinājuma ASV šomēnes atsāks 16 latviešu sestdienas/svētdienas skolas, kurās mācās ap 500 latviešu bērnu un kuras vairāk nekā 60 gadus pēc to dibināšanas turpina pildīt centrālu lomu latviešu valodas un kultūras uzturēšanā Amerikas Savienotajās Valstīs.
ASV darbojošās latviešu sestdienas un svētdienas skolas ir Amerikas latviešu pašorganizācijas rezultātā izveidotas latviešu izglītības iestādes, kurās latviešu izcelsmes bērni papildus mācībām vispārizglītojošās skolās apgūst latviešu valodu un kultūru, Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, folkloru u.c. priekšmetus. ASV darbojošās latviešu skolas nodibināja otrā pasaules kara rezultātā uz ASV emigrējušie latvieši, nodrošinot latviešu valodas un kultūras uzturēšanu otrajā, trešajā un pat ceturtajā emigrācijas latviešu paaudzē. Pēdējos gados latviešu skolās ASV arvien vairāk sāk piepulcēties neseno Latvijas izceļotāju atvases. Papildus latviešu sestdienas un svētdienas skolām ASV darbojas arī divas vasaras vidusskolas – Garezers un Kursa, kuras šogad pieredzējušas skolēnu skaita pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu.
Koordinējot un atbalstot latviešu skolu darbību ASV, Amerikas latviešu apvienības (ALA) Izglītības nozare regulāri rīko latviešu skolu pārziņiem un skolotājiem domātas tālākizglītojošas konferences un seminārus, veic Amerikas latviešu skolēnu zināšanas pārbaudījumus un organizē latviešu skolu beidzēju izglītojošos ceļojumus uz Latviju. ALAs Izglītības nozares vadītāja Andra Zommere jaunā skolas gada sākuma sveic visus skolotājus, skolēnus un vecākus un izsaka pateicību visiem, kas palīdz uzturēt latviešu skolu infrastruktūru ASV: „Paldies visām draudzēm un biedrībam, kuras atbalsta skolas, dodot telpas vai līdzekļus. Paldies skolotājiem, kas velta savu laiku audzinot mūsu jauno paaudzi. Un paldies vecākiem, kas piedalās skolas dzīvē, bagātinot savu bērnu pieredzi.”
Amerikas latviešu apvienības Izglītības nozares vadītāja A. Zommere priecājas, ka šobrīd beidzot ir jūtams arī aktīvs atbalsts no Latvijas valdības iestādēm, sevišķi Latviešu valodas aģentūras (LVA), atbalstot latviešu skolu darbību ārpus Latvijas. Papildus Latviešu valodas aģentūras sniegtajam atbalstam Amerikas latviešu skolotāju konferences rīkošanai šī gada oktobrī, šoruden LVA un Pasaules brīvo latviešu apvienība nosūtījusi katrai latviešu skolai ASV savu izdoto grāmatu dāvinājumu.
Plašāka informācija par latviešu skolām ASV atrodama Amerikas latviešu apvienības mājas lapā: http://www.alausa.org/lv/alas-nozares/izglitibas-nozare/ vai arī rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot: +371 29123329.

 
Joomla templates by a4joomla